UWAGA 

Ze względu na dużą ilość zapytań dotyczących odkupu spółek wszelkie zapytania prosimy kierować na maila

 

Jeżeli zakończyłeś działalność, Twoja spółka nigdy nie była aktywna, a obawiasz się kosztów likwidacji oraz formalności z tym związanych – zapraszamy do skontaktowania się z nami. Zajmujemy się skupem niezadłużonych, zarejestrowanych w KRS spółek. Oferujemy pokrycie kosztów notarialnych oraz załatwienie wszystkich formalności związanych z procesem przejęcia spółki, a jeśli spółka przedstawia realną wartość to również zostanie przez nas odpowiednio wyceniona.

Jakie spółki skupujemy?

Skupujemy tylko czyste, niezadłużone Spółki z obrotami oraz bez obrotów, nieaktywne gospodarczo. Dzięki temu Klienci kupujący spółkę z historią mają pewność otrzymania spółki bez zobowiązań.

Za ile można sprzedać spółkę?

Każdą spółkę wyceniamy indywidualnie biorąc pod uwagę staż spółki, kompletność i poprawność dokumentacji, potencjalną zdolność kredytową.

Co oferujemy?

Oferujemy pokrycie kosztów notarialnych oraz załatwienie wszystkich formalności związanych z procesem przejęcia spółki od A do Z.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani – oferujemy również możliwość zakupu nowej, GOTOWEJ SPÓŁKI


Kupno spółki

W Ready2Go proponujemy profesjonalne usługi w zakresie spółek prawa handlowego, w tym kupno spółki, które jest dużo prostsze i szybsze niż rejestrowanie jej od zera. W swojej ofercie mamy sprawdzone i niezadłużone podmioty gospodarcze, które są gotowe do rozpoczęcia działalności nawet w ciągu 24 godzin od zakupu. Korzystając z naszych usług, mogą Państwo liczyć na fachowe doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniego podmiotu, a także pełną obsługę związaną z przeniesieniem praw własności

Czym są gotowe spółki na sprzedaż?

Nasza oferta to sprawdzone i całkowicie legalne rozwiązanie, które cieszy się uznaniem naszych Klientów w Polsce i zagranicą. Pozwala ono w bardzo krótkim czasie stać się właścicielem spółki gotowej do prowadzenia działalności bez konieczności dopełniania szeregu formalności typowych dla normalnego trybu zakładania firmy.

Najprościej tłumacząc, kupno spółki polega na przejęciu jej udziałów lub akcji (najczęściej w sprzedaży są sp. z o.o.), a także na dokonaniu kilku niezbędnych zmian we wpisie w KRS dotyczących np. wspólników, zarządu, nazwy, PKD itp. Co ważne, aby ruszyć z działalnością, nie trzeba czekać na dokonanie wpisu w rejestrze – jest to możliwe zaraz po notarialnym przeniesieniu własności.

Gotowe spółki na sprzedaż dostępne w naszej ofercie są to najczęściej spółki zarejestrowane w celu ich dalszej odsprzedaży (które nigdy nie były aktywne), albo spółki z pewną historią działalności, które z różnych względów nie chcą być dalej prowadzone przez ich właścicieli. W obu przypadkach decydując się na zakup takiego podmiotu, mogą być Państwo pewni, że spełnia on następujące warunki:

  • jest zarejestrowany w KRS,
  • ma nadane numery NIP i REGON,
  • jest zarejestrowany do VAT-UE oraz VAT (niektóre starsze spółki powyżej 12 miesięcy stażu mogą się rozliczać w VAT),
  • nie ma żadnych zobowiązań finansowych (np. kredytów), ani tym bardziej przeterminowanych długów (wobec kontrahentów, instytucji bądź Skarbu Państwa),
  • nie jest związany żadnymi umowami,
  • nie ma historii kredytowej w BIK bądź ma wyłącznie pozytywną,
  • ma wpisane szerokie PKD, dzięki któremu można od razu rozpocząć działalność w wielu branżach do wyboru.

W katalogu gotowych spółek do zakupu mamy także podmioty posiadające licencje na wykonywanie określonych usług. Proponujemy przede wszystkim spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, ale mamy również akcyjne oraz komandytowe.

Kupno spółki – dlaczego warto?

Zakupienie gotowej spółki jest alternatywą dla jej zakładania od podstaw. Ta druga opcja pod wieloma względami jest korzystna, jednak wymaga dopełnienia szeregu formalności i jest dość czasochłonna.

Przykładowo, utworzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wiąże się z koniecznością sporządzenia umowy, wniesienia kapitału zakładowego, przygotowania dokumentacji niezbędnej do rejestracji firmy w KRS, wreszcie wypełnienia co najmniej kilku formularzy, na podstawie których sąd dokona wpisu w rejestrze. W tym zakresie na szczęście pomagają wyspecjalizowane kancelarie prawne, które znacznie usprawniają ten etap tworzenia spółki – na pełen zakres usług tego rodzaju mogą Państwo liczyć także w Ready2Go.

Po złożeniu wniosku do KRS trzeba czekać ok. kilkunastu dni na jego rozpatrzenie przez Sąd, natomiast czas oczekiwania na sam wpis zależy od wielu czynników (m.in. zakres dokumentacji zmianowej). Po rejestracji spółki w KRS konieczne jest również dokonanie zgłoszeń do Urzędu Skarbowego. Choć numery REGON i NIP nadawane są automatycznie podczas wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego, firmę czekają formalności związane z rejestracją VAT. Związane są one z koniecznością wizyty kontrolerów z urzędu skarbowego w siedzibie firmy, na którą przedsiębiorcy muszą cierpliwie zaczekać – niekiedy kilka tygodni. W praktyce od momentu rozpoczęcia starania się o utworzenie spółki prawa handlowego do faktycznego rozpoczęcia działalności upływają nierzadko nawet i 3 miesiące.

W porównaniu do opisanej wyżej procedury zakładania firmy od zera kupno spółki jest znacznie prostsze i szybsze. Przedsiębiorcy, którzy wybierają właśnie ten sposób załatwienia formalności, mogą liczyć tak naprawdę na wiele korzyści. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich:

  • minimum formalności – zakup gotowej spółki sprowadza się do podpisania aktu notarialnego sankcjonującego przeniesienie własności udziałów, powołania nowego zarządu, a także dokonania stosownych zmian w KRS,
  • możliwość wybrania spółki idealnie dopasowanej do potrzeb – w ofercie Ready2Go są spółki z o.o., akcyjne i komandytowe, o różnych datach wpisu do rejestru, firmy nigdy nie aktywne, a także te mające historię działalności, obrotów itd.,
  • realna perspektywa rozpoczęcia działalności do 24 godzin – oferujemy sprzedaż spółek z pełną dokumentacją, która pozwala na natychmiastowe zawieranie umów z dostawcami i klientami, otwarcie firmowego konta bankowego, wystawianie faktur itp.,
  • firma od razu z VAT i VAT EU – większość oferowanych przez nas spółek przeszła już procedurę rejestracji VAT, dlatego po zakupie gotowego podmiotu nie trzeba martwić się o te formalności trwające niekiedy kilka miesięcy i od razu można wystawiać faktury,
  • VAT kwartalny – w naszej ofercie znajdują się firmy ze stażem minimum 12 miesięcznym spełniające wymagania dotyczące możliwości rozliczania podatku VAT raz na trzy miesiące, z których nabywca spółki może skorzystać,
  • licencje – proponujemy kupno spółki z wyrobioną licencją m.in. na transport międzynarodowy, przewóz osób fizycznych, czy spedycje, co oznacza, że pomysł na biznes objęty taką licencją można realizować zaraz po opuszczeniu kancelarii notarialnej,
  • lepsza pozycja na rynku – każda sprzedawana spółka ma jakąś historię w KRS, czasami nawet kilkuletnią, dzięki której firma jest postrzegana za bardziej wiarygodną niż nowo powstałe przedsiębiorstwo,
  • możliwość spełnienia warunków w przetargach i konkursach na dotacje zaraz po zakupie spółki – chodzi tu o często występujący wymóg dotyczący odpowiednio długiego prowadzenia działalności np. 12 miesięcy,
  • oszczędność czasu, nerwów i pieniędzy – kupienie gotowej firmy pozwala uniknąć wielu problemów typowych przy procedurze zakładania jej od zera, przez redukcję formalności do minimum i znaczną oszczędność czasu, oszczędzić można również pieniądze.

W kancelarii Ready2Go znajdą Państwo wyłącznie pewne i czyste podmioty do zakupu, które zostały założone z myślą o ich dalszej sprzedaży oraz gwarancją braku zobowiązań. Prowadzimy sprzedaż spółek na terenie całej Polski oferując dojazd do Klienta w dowolne miejsce, zapewniając naszym Klientom w tym zakresie kompleksową obsługę prawną. Dla przedsiębiorców chcących jak najszybciej rozpocząć działalność w ramach nowej firmy mamy dodatkowe usługi – możemy od razu zapewnić adres nowej spółce w naszym wirtualnym biurze, a także profesjonalną obsługę księgową i kadrową.

Dla kogo gotowe spółki?

Biorąc pod uwagę powyższe korzyści, kupno spółki wydaje się atrakcyjnym rozwiązaniem przede wszystkim dla tych przedsiębiorców, którzy chcą jak najszybciej ruszyć z biznesem pod szyldem nowej firmy. Dotyczy to w szczególności osób planujących prowadzenie działalności objętej licencją, czyli związanej na przykład z transportem i spedycją. Warto wiedzieć, że czas oczekiwania na uzyskanie licencji transportowej wynosi w Polsce 3 miesiące (jest to maksymalny termin na rozpatrzenie wniosku przez urzędników), dlatego zakupienie spółki z licencją jest zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem.

Do naszej kancelarii po gotowe spółki zgłaszają się zarówno młodzi, jak i doświadczeni przedsiębiorcy, którzy po prostu chcą oszczędzić czas na zbędne formalności związane z zakładaniem firmy od zera. Czasami jest to podyktowane chęcią wzięcia udziału w atrakcyjnym przetargu lub konkursie na dotacje unijne, gdy wniosek należy złożyć bardzo szybko, spełniwszy jednak wcześniej wymóg dotyczący odpowiednio długiego prowadzenia działalności. Zakup podmiotu spełniającego takie wymaganie można sfinalizować w jeden dzień.

Zapraszamy do skorzystania z naszych kompleksowych usług prawnych – oferujemy nie tylko kupno spółki, ale także profesjonalną pomoc w rejestracji nowego podmiotu gospodarczego. Większość spraw załatwiamy telefonicznie i za pośrednictwem Internetu, co znacznie usprawnia cały proces związany z formalnościami.

+48 508 259 888

+48 696 468 552